NICOBAND

Páska sa ľahko a jednoducho nanáša a je vysoko priľnavá k väčšine stavebných materiálov – betónu, sadre, kovu, asfaltu, kameňu, drevu, plastu a iným typom povrchu. Je vhodná na opravy spojov krytín na báze kovu a asfaltu, na prelepovanie spojov parozábran a poistných hydroizolácií (DVV), na utesnenie dilatačných škár na konštrukciách z komôrkového polykarbonátu (strechy, prístrešky, skleníky a pod.) a prestupov krytinou. Prakticky ide o miesta, kde by sa bežne použil asfaltový tmel, ktorý však nemá ochranu pred UV žiarením, a tým teda dochádza k jeho degradácii. Pásku je však možné použiť taktiež na ochranu kovového potrubia studenej vody, drevených prvkov v betónových, murovaných konštrukciách proti vode.

N_1.jpg
N_2.jpg
N_3.jpg

Na vrchnej strane pásky je hliníková fólia, ktorá zaisťuje pevnosť pásky a odolnosť proti UV žiareniu. Vďaka vyhotoveniu bez nosnej vložky je páska NICOBAND extrémne dobre formovateľná, a tým použiteľná aj tam, kde bežné pásky už nie je možné nasadiť.

Farebné vyhotovenia
         

Vysoká adhézia k podkladu.
Všetky pásky NICOBAND majú dlhodobo vysokú lepivosť, ktorú si udržujú na rozdiel od iných asfaltových samolepiacich pásov veľmi dlho.

Široké spektrum použiteľnosti.
Vďaka špeciálnej polymérovo-asfaltovej hmote je možné pásky použiť na väčšine bežne používaných stavebných materiálov.

 Šírka, cm 5 7.5 10 15 20 30
 Dĺžka 3 m
+ +
+ +
- -
 Dĺžka 10 m - +
+
+
+
+

APLIKÁCIA

Páska sa nanáša na rovný, suchý a dopredu očistený povrch. Aby fixácia bola spoľahlivá, je nutné pevne pritlačiť pásku ručne alebo pomocou valčeka a vyhladiť handrou. Na zvislých plochách je vhodné prichytiť pásku prítlačnou lištou. Neodporúčame používanie pásky NICOBAND na horúcom povrchu s teplotou vyššou než +80 °C. V záujme kvalitného zlepenia teplota podkladu a materiálu musí byť najmenej +5 °C. Pri nižších teplotách je nutné ohriať podklad a spodnú stranu materiálu teplovzdušnou pištoľou. Pri napojení dodržať presah cca 50 mm.

NICOBAND